Breaking News
Home / Sanat-Kültür-Edebiyat / Zor şartlarda film çektik

Zor şartlarda film çektik

Türk sinemasının usta oyuncularından Perihan Savaş, geçmişte Türk sinemasının çok zor şartlar altında çok önemli filmler çektiğini ifade etti.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle Arnavutluk’ta düzenlenen Türk Filmleri Haftası dolayısıyla bu ülkede bulunan Savaş, Türk sineması, tiyatrosu ve dizileri hakkında değerlendirmede bulundu.
Oyunculuk hayatı boyunca çok farklı projelerde yer aldığını söyleyen Savaş, “Tiyatroda hem komedi hem dram, aynı zamanda sinemada da öyle, hem komedi hem dram oynadım. Bütün rolleri hemen hemen oynadım. Bütün karakterleri oynadım.” ifadelerini kullandı.

Eski dönem ve son dönem filmleri arasında kıyas yapmanın çok zor olduğunu kaydeden Savaş, “Kıyas yapmak çok zor çünkü eskiye baktığımız zaman Türk sineması çok zor şartlar altında çok önemli ve çok özel filmler çekti.” diye konuştu.

Savaş, teknolojinin gelişmesiyle sinema sektöründeki çalışmaların rahatladığını ifade ederek “Genç yönetmenler, özellikle genç senaristler gerçekten çok özenli ve güzel filmler çekiyorlar artık.” dedi.

Türk sinema ve dizi sektörleri arasındaki farklılıklara da değinen usta oyuncu, “Dizi çabucak tüketilen, oynayıp bittikten sonra kimsenin hatırlamadığı bir sektör ama sinema sektörü öyle değil. Sinema sektörü yıllarca gerek televizyonlarda gerek sinemalarda tekrar tekrar oynayan özel filmler onlar.” ifadelerini kullandı.

About Editor

Check Also

Güle güle Huysuz Virjin

Söylediği ‘Katina’ şarkısı ve ‘Huysuz Virjin’ karakteriyle milyonların sevgisini kazanan Seyfi Dursunoğlu tedavi gördüğü hastanede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir