Breaking News
Home / Ekonomi / ŞEKER FABRİKALARI ARAZİLERİ 5.5 milyon TL’ye SATILDI !

ŞEKER FABRİKALARI ARAZİLERİ 5.5 milyon TL’ye SATILDI !

Kırklareli, Edirne, Erzurum, Aksaray, Manisa’da yer alan 174 bin metrekarelik Şeker fabrikaları arazisi 5.5 milyon liraya satıldı.

Satılan şeker fabrikalarından sonra şimdi de fabrikaların arsa ve arazileri satılıyor. Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), büyük bölümü özelleştirilen şeker fabrikalarına ait olan Kırklareli, Edirne, Erzurum, Aksaray ve Manisa gibi illerdeki 174 bin metrekare arsa ve araziyi 5.5 milyon TL’ye sattı.

ÖİB, ülke genelindeki birçok ilde bulunan arsa ve arazinin satışını da onayladı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 174 bin metrekareyi aşan arazi ve arsa satışından toplam 5.5 milyon TL’yi aşan tutarlarda gelir elde edilmiş olacak. Satılan arsa ve araziler şu şekilde sıralanıyor:

Aksaray Sultanhanı İlçesi Yeşiltönek’te yer alan 76 bin 575 bin metrekare yüzölçümlü arsanın 530 bin liraya en yüksek teklifi veren Selahattin Ergin isimli yatırımcıya satılmasına karar verildi. Türk Şeker’e ait Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ndeki Hamidiye Köyü’ndeki 8 bin 133 metrekare arsa ise 192 bin liraya Ali Doğru’ya satıldı.

PARSEL PARSEL SATILDI

Erzurum İli Hınıs İlçesi Yelpiz Köyü’ndeki 20 bin 100 metrekare arsa 31 bin 500 TL’ye Nihat Yıldız’a, Erzurum’un Karaçoban İlçesi’ndeki 20 bin metrekare arsa da 26 bin 500 TL’ye Mail Yördem’e satıldı. Fabrikanın Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ndeki 3 milyon 50 bin metrekare arsası 558 bin TL’ye Volkan İnşaat şirketine, Pınarhisar İlçesi’nde yer alan 12 bin 563 metrekare arsası 625 bin TL’ye Salkım şirketine, merkez ilçesindeki 11 bin 195 metrekare taşınmazı 375 bin TL’ye, Trakya Çimento şirketine, Lüleburgaz İlçesi’nde yer alan 2 bin 300 metrekare taşınmazı 93 bin TL’ye Kemal Tatar’a satıldı.

Ayrıca Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Manisa İli Selendi İlçesi’ndeki 20 bin 818 metrekare taşınmazın da 3 milyon 155 bin lira bedelle Hasan Karadaş isimli yatırımcıya satışını onayladı.

About Editor

Check Also

3 milyar dolarlık alüminyum ihracatı

Türkİye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD), kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir