Breaking News
Home / Güncel Haberler / Rusya’dan Türkiye’ye daha ucuz silah teklifi

Rusya’dan Türkiye’ye daha ucuz silah teklifi

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da yapılan NATO zirvesinin hemen ardından Türkiye’ye yeni uzun menzilli S-400 hava savunma sistemleriyle savaş uçakları satışı hakkında rekabeti kızıştıran türden açıklama yapan Rusya’dan, “Türkiye’ye daha uygun fiyata yeni S-400 ve avcı savaş uçakları satmaya hazırız” açıklaması geldi.

Türkiye’ye benzer silahları sağlayabilecek diğer tedarikçi ülkelerden farklı olarak Moskova’nın Ankara’ya uygun fiyat politikası uygulamaya hazır olduğu haberi Rusya’nın dış ülkelerle silah ticareti ve askeri işbirliğini denetleyen Federal Askeri İşbirliği Servisi yöneticisi Dmitriy Şugayev’den geldi. Rus Interfaks ajansına Türkiye ile ilgili konuşan Şugayev, “Türk tarafıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Fiyat bakımından da herkesle rekabet edebilecek rakamlar vermeye hazırız. Rusya ile Türkiye arasında başlatılan askeri işbirliğini sadece S-400 ile değerlendirmemek gerek. Avcı savaş uçakları da heyetler arasında ele aldığımız konulardan biri. Bizim beklentimiz 2020 yılı içinde Türkiye ile yeni, daha ciddi askeri işbirliğine girmektir. Şu anda her iki tarafın da buna niyetli olduğu yürüttüğümüz görüşmelerden ortaya çıkıyor” dedi.

About Editor

Check Also

Türkiye-İran sınırında tam 295 kilometre duvar örülüyor

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, göç baskısının artmasıyla birlikte Türkiye-İran sınır güvenliğinin sağlanması, yasa dışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir