Breaking News
Home / Güncel Haberler / Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Marmaris’ten gelen son dakika haberine göre orman yangını Marmaris-Datça karayoluna yaklaştı. Yangınla yoğun mücadele devam ederken Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapatıldı. Marmaris’te yangının yoğunlaştığı Asparan mevkiindeki yerleşim yerleri boşaltılmaya başlandı…

Marmaris’te yangına müdahaleler hem havada hem de karadan devam ederken, alevler Marmaris-Datça karayoluna yaklaştı. Trafiğe kapatılan karayolunda, bir süre sonra araçların kontrollü olarak geçişine izin verildi.

 

Son dakika... Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Ekipler, Asparan mevkisindeki alevlerin yolun diğer tarafına geçmemesi için büyük mücadele verdi. Bölgedeki çalışmalar sürerken, bu yolu kullanacak olan vatandaşlar tehlikelere karşı uyarıldı.

Manavgattaki yangından kahreden haber 2 işçi hayatını kaybetti

Manavgat’taki yangından kahreden haber! 2 işçi hayatını kaybetti

2 GÜNDE TOPLAM 27 KAPLUMBAĞAYI KURTARDILAR

Bu arada, yangın bölgesinde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) bünyesinde gönüllü olarak çalışan hayvanseverler, iki günde 27 kaplumbağayı yanmaktan kurtardı.

 

Son dakika... Marmaris orman yangını son durum bilgileri: Karayolu ulaşıma kapatıldı

Kurtarılan kaplumbağaların tedavilerini yapan Veteriner Hekim Nihat Yapanoğlu, “Biz, İzmir’den geldik. HAYTAP’tan gönüllü arkadaşlarla beraber çalışıyoruz. Dün yaklaşık 13 kaplumbağa kurtardık. Yine HAYTAP’taki gönüllü, Marmarisli veteriner hekim arkadaşlarımıza teslim ettik, yanık olanların tedavilerini yaptık.  Bugün 14 kaplumbağa daha kurtardık. Bunların da gerekli tedavilerini yapıp, yangın bölgesinden uzak bir noktada doğaya geri bırakacağız. Dün maalesef 4 de ölü kaplumbağa bulduk. Onlar için elimizden bir şey gelmiyor. Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Antalya Manavgatta acı bilanço... Alev alev yanarak kül oldu

Antalya Manavgat’ta acı bilanço… Alev alev yanarak kül oldu

YAVRU KAPLUMBAĞA ÖLDÜ

Bu arada Marmaris Datça karayolunun Asparan mevkisinde, yolun karşısına geçmeye çalışan yavru kaplumbağa, üzerinden otomobilin geçmesi sonucu öldü.

About Editor

Check Also

Paşinyan Rusya’yı sınıra çağırdı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sınırda yaşanan son gerginliklerin ardından bölgeye Rus askerinin konuşlandırılmasını önerdi. Paşinyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir