Breaking News
Home / Güncel Haberler / KILIÇDAROĞLU ; ” Vatan Hainini Neden Ziyarete Gittin . Bayrağına Saygın Varsa O Görevden Ayrılacaksın .”

KILIÇDAROĞLU ; ” Vatan Hainini Neden Ziyarete Gittin . Bayrağına Saygın Varsa O Görevden Ayrılacaksın .”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

‘’ VATAN HAİNİNİ NEDEN ZİYARETE GİTTİN ‘’

Diyanet İşleri Başkanı’nın Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretini eleştiren Kılıçdaroğlu, Fesli Kadir için de ‘Mevcut diyanet işleri başkanı inanç ve siyaseti bir araya getiriyor. Bir vatan hainini gitti yerinde ziyaret etti, vatan haini!’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

‘SAYGIN VARSA O GÖREVDEN AYRIL’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ sözleriyle tartışmalara neden olan Kadir Mısıroğlu’na gerçekleştirdiği ziyaretin Cumhurbaşkanlığı tarafından savunulmasına tepki gösterdi. Kadir Mısıroğlu’nun bir vatan haini olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ‘Erdoğan’ın da akıl hocası’ ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, Erbaş’a, ‘Bayrağına saygın varsa o görevden ayrılacaksın’

‘BUNA VATAN HAİNİ DENMEZ DE NE DENİR’

“Mevcut diyanet işleri başkanı inanç ve siyaseti bir araya getiriyor. Bir vatan hainini gitti yerinde ziyaret etti, vatan haini! Diyanet işleri başkanlığı bizim en gözde kurumlarımızdan birisidir. Bu Fesli Kadir, bir vatan haininin ötesinde biri. Erdoğan’ın akıl hocası, defalarca kendisi söylüyor zaten. Gidip Erdoğan’a düşüncelerimi aktarıyorum diyor.

Büyük Ortadoğu projesine taraftarım, ABD ne alacaksa alsın bana hilafeti versin diyor. Buna vatan haini denmezse ne denir? Edep sahibiysen, ahlak sahibiysen bayrağına vatanına saygın varsa o koltuktan ayrılacaksın. Nokta!”

‘İNTİKAM OPERASYONU’

“Eğer adaleti dağıtanlar adaletsizlik yaparlarsa adalet çürümüş olur. Toplumu içten içe çürütür. Bunların hiçbirisinin kaçacak yeri yok, suç işlemediler ki kaçsınlar. Evlerini sabahın köründe basıp, bu kişileri alıp götürmek ne demektir? Sonra da diyecekler ki “Bizim ülkemizde demokrasi var.” Osman Kavala 13 aydır tutuklu, tek kişilik hücrede. İddianame yok, suç yok, evleri basıyorlar ki belki delil buluruz diye. Gezi olaylarından intikam almaya çalışıyorlar”.

‘SUÇLARI NE’

“Gezi olayları bu ülkenin demokrasi sesidir. Gezi’den intikam alamazlar. Gezi’de bu ülkenin gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler. Hangi suçu arıyorsunuz siz? Neden gerekçe bulamıyorsunuz Osman Kavala’ya? Eren Erdem de haksız yere içeride. Avukat Selçuk Kozağaçlı o da haksız yere içeride. Biz adaleti savunuyoruz. Bizim bilmediğimiz suçları varsa adalet çatısı altında yargılanırlar.

Suçsuz insanları hapse atıp acaba nerede delil bulacağız diyorsanız burada adalet yoktur. Böyle bir ülkede korku egemen olur, insanlar üretemezler, gazeteciler özgürce yazamaz, ülkenin beyinleri yurtdışına gider, yatırımcı yatırım yapmaz. “ diye konuştu

About Editor

Check Also

Türkiye-İran sınırında tam 295 kilometre duvar örülüyor

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, göç baskısının artmasıyla birlikte Türkiye-İran sınır güvenliğinin sağlanması, yasa dışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir