Breaking News
Home / Ekonomi / İş adamı Orhan Abalıoğlu yaşamını yitirdi

İş adamı Orhan Abalıoğlu yaşamını yitirdi

Denizli’nin duayen iş insanlarından Abalıoğlu Holding’in kurucusu Orhan Abalıoğlu, tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybetti.

Denizli’de, Abalıoğlu Yem, Soya ve Tekstil Sanayi Şirketi’nin sahibi Orhan Abalıoğlu, bugün sabah saatlerinde 2 aydır çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Evli ve 4 çocuk babası Abalıoğlu’un ölümü, sevenlerini, ailesini, yakınlarını ve şirketlerindeki çalışanlarını yasa boğdu. Abalıoğlu, 4 Mart Pazartesi günü öğle namazına müteakip PAÜ Müftü Ahmet Hulusi Camisi ve Külliyesi’nde kılınacak cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlanacak.

EĞİTİME 30 MİLYON LİRALIK DESTEK

Duayen iş insanı Orhan Abalığlu, iş hayatındaki başarıları kadar eğitime verdiği katkılarla da tanınıyordu. Abalıoğlu, kentte, Abalıoğlu Yem Sanayi Spastik Engelliler Okulu, Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesi, Cedide Abalıoğlu Engelliler Okul ve eşi Cedide Abalıoğlu adına İmam Hatip Lisesi binalarını yaptırdı. Hayırsever iş insanı Abalıoğlu, son olarak toplam 4 ayrı mahallede çocukları Ergun, Filiz, Baha ve Ender Abalıoğlu adına 12 milyon 200 bin lirayı bulan yatırımla lise binası yaptırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Denizli’ye gittiğinde ziyaret ettiği ve eğitime yaptığı destekten ötürü tebrik ettiği Abalıoğlu’nun kent eğitime yaptığı yatırımın tutarının 30 milyon lira olduğu açıklandı

About Editor

Check Also

3 milyar dolarlık alüminyum ihracatı

Türkİye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD), kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir