Breaking News
Home / Güncel Haberler / CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ; ‘ Ezan Arapça Okunur ‘

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ; ‘ Ezan Arapça Okunur ‘

Türkçe ezan tartışmasını gündeme getiren CHP Ardahan Milletvekili  Öztürk Yılmaz  ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi . CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Türkçe ezan tartışmasını doğru bulmadığını belirtti . Kılıçdaroğlu , “ Arapça ezan – Türkçe ezan tartışmasının bırakılması lazım . Arapça ezan İslam dinimizin bir değeridir . Dünyanın neresinde okunursa okunsun ezanın İslam’ın bir çağrısı olduğunu ifade eder ki dünyanın her yerinde de ezan Arapça okunur. Ve ezana saygı gösterilir ” dedi . CHP ’ li olan , CHP ’ nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır ” diyen Kılıçdaroğlu, ” İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız . ” ifadelerini kullandı .

Türkçe ezanı gündeme getiren Öztürk Yılmaz ’ ın disipline oy birliğiyle sevk edildiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu , bu tartışmanın başlatılmasına sert tepki gösterdi . Kılıçdaroğlu , parti politikalarına uymadan başına buyruk hareket edenlere ise kapıyı gösterdi . CHP Lideri şöyle konuştu :

“ CHP ’ li olan , CHP ’ nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır . Herkes istediği gibi hareket edemez . İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız . CHP’de olduğunuz sürece CHP’nin politikalarına göre hareket etmek durumundasınız .”

About Editor

Check Also

Türkiye-İran sınırında tam 295 kilometre duvar örülüyor

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, göç baskısının artmasıyla birlikte Türkiye-İran sınır güvenliğinin sağlanması, yasa dışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir