Breaking News
Home / Güncel Haberler / CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ; ‘ Ezan Arapça Okunur ‘

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ; ‘ Ezan Arapça Okunur ‘

Türkçe ezan tartışmasını gündeme getiren CHP Ardahan Milletvekili  Öztürk Yılmaz  ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edildi . CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Türkçe ezan tartışmasını doğru bulmadığını belirtti . Kılıçdaroğlu , “ Arapça ezan – Türkçe ezan tartışmasının bırakılması lazım . Arapça ezan İslam dinimizin bir değeridir . Dünyanın neresinde okunursa okunsun ezanın İslam’ın bir çağrısı olduğunu ifade eder ki dünyanın her yerinde de ezan Arapça okunur. Ve ezana saygı gösterilir ” dedi . CHP ’ li olan , CHP ’ nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır ” diyen Kılıçdaroğlu, ” İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız . ” ifadelerini kullandı .

Türkçe ezanı gündeme getiren Öztürk Yılmaz ’ ın disipline oy birliğiyle sevk edildiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu , bu tartışmanın başlatılmasına sert tepki gösterdi . Kılıçdaroğlu , parti politikalarına uymadan başına buyruk hareket edenlere ise kapıyı gösterdi . CHP Lideri şöyle konuştu :

“ CHP ’ li olan , CHP ’ nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır . Herkes istediği gibi hareket edemez . İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız . CHP’de olduğunuz sürece CHP’nin politikalarına göre hareket etmek durumundasınız .”

About Editor

Check Also

Sultan Abdülhamid’in torunu için Dışişleri devreye girdi

Dışişleri, Sultan Abdülhamid’in 4. kuşak torunu Emel Adra’nın koronavirüs tedavisi için devreye girdi. Lübnan’ın başkenti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir