Breaking News
Home / Sanat-Kültür-Edebiyat / Yazmak Mucizelerle Dolu Bir Yolculuktur

Yazmak Mucizelerle Dolu Bir Yolculuktur

Yazmak eğlencelidir; neşe getiren rahatlatıcı, iyileştirici bir süreçtir.  Fakat yazmak isteyip de nereden başlayacağını bilememek minik yazarlar için bazen sorun olabilir. Yazı yazmak oyunlarla, eğlenceli aktivitelerle birleşince daha da keyifli hale gelir. Çocuk edebiyatının usta kalemlerinden Mavisel Yener ve Aytül Akal’ın yazdığı Öykü Yazmayı Seviyorum ve Mavisel Yener’in Eğlenceli Şeyler Kitabı, yazı yazmanın ne olduğunu, adım adım nasıl öykü yazılacağını, nereden başlamak gerektiğini anlatıyor. Bu kitaplar çocuklara sadece öykü yazmayı değil, çizgi roman, şiir, bilmece gibi farklı yazın türlerini de nasıl yazabileceklerini eğlenceli aktivitelerle öğretiyor. Öykü Yazmayı Seviyorum ve Eğlenceli Şeyler Kitabı, yaratıcı düşünmeyi öğrenmek isteyen, yazar olma hayalleri kuran, okumaktan ve yazmaktan keyif alan tüm çocukları yazarlığın büyülü dünyasında davet ediyor.

Çocuklar, bu kitaplarla resimleri yorumlama, reklam metni yazma, diyaloglar yazma, gizem ve macera dolu öyküler kurgulama gibi birçok etkinlik yapacaklar. Öykü Yazmayı Seviyorum ve  Eğlenceli Şeyler Kitabı, yazı yazmayı öğretme kitaplarından çok daha fazlası. Kitaplar, yaratıcı düşünerek yazı yazmanın inceliklerini anlatırken aynı zamanda da  çocukların kendi yazı defterleri olarak tasarlanmış. Mavisel Yener ve Aytül Akal’ın kaleminden dökülen keyifli öyküler en heyecanlı yerinde yarım kalıyor, bu enfes öyküleri tamamlamak çocuklara kalıyor.

Yazılı iletişim, teknolojinin ilerlemesiyle her geçen gün daha önemli ve etkili hale geliyor.  Yeteneğiniz, ilgi alanınız ne olursa olsun, bunları başkalarına aktarabilmek için güzel hikâyeler yazabilmek gerekiyor. Anlatmak istediğini karşı tarafa aktarırken yazılı iletişimi etkili bir şekilde kullanabilen çocuklar hayatlarında daha başarılı olacaklar.

Mavisel Yener ve Aytül Akal, çocukların yaratıcı düşünme ve yazma süreçlerinde çocuklara rehberlik ediyor, onların hayallerine ortak oluyor. Öykü Yazmayı Seviyorum ve  Eğlenceli Şeyler Kitabı, çocukların alışılmışın dışına çıkmalarını, herkesten farklı düşüncelerle yazmaktan keyif almalarını sağlayacak iki muhteşem kitap. Çocuklar bu kitaplar sayesinde duygularını, düşüncelerini özgün ve edebi bir şekilde aktarabilecekler. Çocuk edebiyatına en güzel kitaplarıyla katkıda bulunan iki tecrübeli yazar Mavisel Yener ve Aytül Akal, deneyimlerini yazar olma hedefi olan çocuklara Öykü Yazmayı Seviyorum ve  Eğlenceli Şeyler Kitabı ile aktarıyor.

Öykü Yazmayı Seviyorum, eşsiz öyküler yazmak için birkaç cümlenin, kelimenin bir ipucu olabileceğini, kısacık bir girişin muhteşem bir öyküye nasıl dönüşebileceğini gösteren bir kitap. Kitapta eğlenceli kısa hikâyeler var. Her hikâye, sonunda değerlendiriliyor. Nasıl özgün hale getirileceği, karakterlerin nasıl oluşturulacağı, diyalog yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda eğlenceli etkinlikler ve alıştırmalar var.

Eğlenceli Şeyler Kitabı’nda öykü, masal, şiir, deneme, anı, çizgi roman, bilmece, bulmaca gibi birçok yazınsal tür, yazmayı seven çocukları bekliyor. Çocuklar her sayfada yeni bir sürpriz, bambaşka eğlenceli bir aktivite ile karşılaşıyorlar.

Yazı yazmak kendini keşfetmek için bir araçtır. Yaratıcı düşünme çocukta var olan bir yetenektir. Meraklı, sorunları çözmeye çalışan, iyimser, olaylar arasında bağlantı kuran, hayal eden ve vazgeçmeyen çocuklar Öykü Yazmayı Seviyorum ve Eğlenceli Şeyler Kitabı ile içlerindeki yazarı keşfedecekler.

About Editor

Check Also

Güle güle Huysuz Virjin

Söylediği ‘Katina’ şarkısı ve ‘Huysuz Virjin’ karakteriyle milyonların sevgisini kazanan Seyfi Dursunoğlu tedavi gördüğü hastanede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir